01 Ağustos 2013 07:01
Kefken Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı İzzet Küçük, Kurtyeri Köy Muhtarlığı’na aday olabilmek için istifa ettiğini açıkladı.

Dört dönemden beri Kefken Kooperatif Başkanlığını yürüten Küçük, kendi köyü olan Kurtyeri Köy Muhtarlığı için görevinden istifa ettiğini açıkladı. Küçük, istifa gerekçesini şu sözlerle ifade etti; “6-7 yıldan beri Kefken Kooperatif başkanlığını yürütüyordum. Köyüm olan Kurtyeri’ne hizmet etmek için görevimden istifa ederek muhtarlığa aday olacağım.


ÇALIŞMALARA BAŞLADIM
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle turizm bölgesi olan Kurtyeri’ne hizmet vermeyi hedefliyorum. Muhtarlık çalışmalarımı şu günlerde halkın içinde istişare ederek yürütüyorum. Kurtyeri, Kocaeli’nin ve Kandıra’nın gözde tatil beldelerinden Kumcağız plajıyla anılan mükemmel bir tatil köyüdür. Kurtyeri’nin 6 mahallesi bulunuyor; Aşağı Kurtyeri, Yukarı Kurtyeri, Nebeoğlu Mahallesi, Petrol Mahallesi, Doğanlar ve Kumcağız Mahallesi. 600’ü aşkın seçmeni bulunurken 2000’e yakın da nüfusa sahip.”

İZZET KÜÇÜK KİMDİR?
1963 Giresun Esme doğumlu. 1967 yılında Kurtyeri Köyü’ne yerleşti. Balıkçılık yaparak geçimini sağlıyor. 6-7 yıldan beri Kooperatif Başkanlığı görevinde bulundu. Evli ve 3 çocuk babası.